Rozhovor s účastnicí Country Dance kategorie v Talent Awards

Na našem webu vám představujeme různé typy soutěží spojených s country a folkovou hudbou. Jedna z soutěží, na kterých poměřují své dovednosti je i Talent Awards.

Tato soutěž si klade za cíl umožnit poměření sil v různých aktivitách. Účastní se jí od sportovců, přes tanečníky až po zpěváky. Jaká je účast na této soutěži. Vyzpovídali jsme jednu z účastnic minulých ročníků.

Jak jste se dostala ke Country Dance

S přítelem milujeme country hudbu. Oba jsme vyrůstali u táboráků, kde se hrálo a zpívalo až do pozdní noci. Věnovali jsme se v mládí i závodnímu tanci. Na bohatou country kulturu jsme narazili při cestě přes Spojené Státy Americké, kde jsme při projíždění jižními státy narazili na nespočet country festivalů, soutěží a místních tancovaček.

Tato kultura nás uchvátila a tak jsme po večerech začali napodobovat specifické country tance doma v obýváku. Postupně nás to uchvátilo tak, že jsem si z USA objednali několik sad pestrobarevných kovbojských šatů, které jsou s tímto tanečním a hudebním stylem spjaté.

Proč jste se rozhodla zúčastnit této soutěže?

Poté, co nás kamarádi sem tam vyhecovali, abychom něco předvedli na jejich různých oslavách, jsme se rozhodli, že bychom mohli vyzkoušet i účast právě v nějaké soutěži. Vůbec jsem nevěděla, jestli se pořádají i takovéto soutěže. Zkoušela jsem hledat na internetu a narazila právě na soutěž Talent Awards, která mne zaujala nejvíce ze všech.

Mají takový zvláštně vypadající web, ale měli zde všechny důležité informace. Přečetla jsem si o této soutěži také více na internetu. Líbilo se mi hodně, že nechtějí po soutěžících žádné smlouvy. Pokud je tedy někdo schopný a zazáří na této soutěži, tak ho nepovažují za svůj objev, nad kterým by měli kontrolu. Což se občas u některých známějších soutěží děje. Domluvili jsme se s přítelem a poslali přihlášku.

Jak na vás účast v soutěži působila?

Jeli jsme na úvodní kolo do Frýdku Místku, do kterého to máme z Moravy blíže. Překvapilo mne, kolik lidí zde bylo. Opravdu hodně. Z našich mladých let si pamatuji, že je v Česku spoustu nadaných lidí, ale nečekala jsem, že je o tuto soutěž až takový zájem.

Velmi jsem si soutěž užila. Bylo zde spoustu nadaných lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *