Porta - Archiv novinek

 Archiv novinek

  strana 0   >>>

JSME INTERPORTA!

Vážení příznivci, od ledna 2018 měníme nejen název, ale i formu naší mezinárodní hudební soutěže.
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Se změnou názvu – ten nový je jednodušší a srozumitelnější především pro zahraniční účastníky a současně vyloučí záměny s českou PORTOU v Řevnicích – chceme také změnit celkový ráz mezinárodní soutěže i doprovodných koncertů. Mimo jiné měníme soutěžní řád, dáváme více prostoru soutěžícím kapelám (ty budou minimálně z pěti evropských zemí) a poněkud rozšíříme i žánrové zaměření soutěže.
V doprovodných programech přestaneme jenom vzpomínat na „zlaté časy PORTY“, chceme ve větší míře představovat nové mladé kapely a zajímavá žánrová zaměření.
Pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.
V těchto dnech pro Vás připravujeme nejen nové webové stránky, ale i další komunikaci v sociálních sítích.
 


 


 

 


  strana 0   >>>

 

 


 
Mezinárodní festival Porta Ústí nad Labem (c)2016 design: EM studio