O nás | Mezinárodního festival PORTA v Ústí nad Labem

 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem

 

Mezinárodního festival PORTA v Ústí nad Labem pořádá hned několik subjektů:

Hlavním pořadatelem festivalu je Kulturní středisko města Ústí nad Labem. Produkci a PR festivalu pro něj zajišťuje jeho smluvní partner Agentura MONIA. Její majitel Ing. Josef Vejlupek je také šéfem realizačního štábu ústeckého festivalu a zastupuje Kulturní středisko v radě festivalu PORTA ČR.
 

Soutěžní část festivalu v Ústí nad Labem zajišťuje ARS PORTA BOHEMICA. Jedná se o ústecké občanské sdružení, které začátkem devadesátých let založili někteří zakladatelé festivalu PORTA v roce 1967, spolu s ústeckými kulturními aktivisty. Jeho předsedou je Jindřich Šrejber, který je také členem celostátní Rady festivalu.
 

Na organizaci festivalu se podílí také ústecká agentura JaM, která zajišťuje především technickou stránku festivalu. Její majitel Jan Moucha je také členem dramaturgické skupiny ústeckého festivalu.
 

Spolupořadatelem je dále Česká tábornická Unie, jejíž členové připravují sobotní odpolední koncert nesoutěžních trampských skupin a podílejí se i na dalších činnostech při realizaci festivalu.
 

Oblastní soutěžní kola

festivalu pořádá po celé České republice právě ČESKÁ TÁBORNICKÁ UNIE prostřednictvím svých regionálních organizací. Šéfem celostátní postupové soutěže je předseda ČTU Petr "Lochness" Křivohlávek. Vítězové autorské soutěže z oblastních kol postupují přímo do Česko – Slovenského finále v Ústí nad Labem, vítězové oblastních kol v interpretační soutěži postupují do Českého finále v Řevnicích. ČTU je také pořadatelem festivalu Brána (pro mladé zpěváky a muzikanty), jejíž interpretační vítěz postupuje na Mezinárodní Portu do Ústí nad Labem.
 

České národní finále PORTY v Řevnicích

pořádá občanské sdružení PORTA (viz www.porta-festival.cz ). Z něj postupují 3 – 4 nejlepší v interpretační soutěži do Ústí nad Labem.
 

Spolu s nimi do mezinárodní interpretační soutěže postupují vítězové festivalu KROPKA v Polsku a vítězové slovenského festivalu v Turzovce.
 


 
Mezinárodní festival Porta Ústí nad Labem (c)2016 design: EM studio